13 września pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości na Mokotowie Patryk Górski zarejestrował kandydatów do Rady Dzielnicy, wyprzedzając tym wszystkie partie polityczne i ugrupowania, które będą rejestrować kandydatów na Mokotowie. O mandaty powalczy 38 kandydatów. Wśród kandydatów znajdziemy osoby młode, pełne zapału oraz doświadczonych samorządowców. Nie zabraknie przedstawicieli kultury i sztuki.

W okręgu nr 1 obejmującym między innymi Stary Mokotów liderem jest Anna Milewska, młoda i aktywna działaczka społeczna. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Z nr 2 kandyduje Marcin Gugulski, polski dziennikarz i polityk, w latach 1991 – 1992 rzecznik prasowy rządu Jana Olszewskiego. Radny Dzielnicy Mokotów od 2010 r. Listę zamyka z nr 8 Kamila Malik polska skrzypaczka i artystka.

W drugim okręgu, obejmującym Wierzbno, Wyględów, Ksawerów liderem jest Janusz Cieszyński, polski menedżer, przedsiębiorca i urzędnik państwowy, od 2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Na liście znajdziemy również z nr 3 młodego i aktywnego społecznika – Igora Dąbrowskiego.

Na Służewiu i Służewcu (okręg nr 3) liderem jest Remigiusz Grodecki, wieloletni Radny Dzielnicy Mokotów, absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i emerytowany pracownik Instytutu Technologii Elektronowej. Z nr 5 kandyduje Katarzyna Skarbek, od urodzenia związana z Mokotowem, jako Radna chce się zajmować problemami mieszkalnymi.

W okręgu nr 4 obejmującym m.in. Czerniaków liderem jest bardzo doświadczony samorządowiec Radosław Sosnowski. W swojej pracy samorządowej zajmuje się sprawami związanymi z oświatą, kulturą oraz sportem. Z nr 2 startuje Tomasz Szczegielniak, który również jest doświadczonym Radnym. W przeszłości pracował m.in. w Kancelarii śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

W ostatnim okręgu obejmującym m.in. Sadybę liderem jest bardzo doświadczony samorządowiec Witold Wasilewski. Studiował na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Doktor nauk historycznych. Z nr 3 kandyduje Irena Gajewska, która jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Angażuje się też społecznie jako nowa wiceprezes Fundacji Kazimierza Królewicza, organizatora Dni Filmu Katolickiego, które, zainicjowane przez śp. Posła dr. Artura Górskiego, na stałe wpisały się w kalendarz mokotowskich wydarzeń kulturalnych.

– Listy są bardzo mocne – mówi Patryk Górski, Pełnomocnik PiS na Mokotowie. – Zbudowaliśmy drużynę, która w wielu miejscach pokona Platformę Obywatelską, rządzącą od wielu lat na Mokotowie. Mokotów potrzebuje zmian i potrzebuje aktywnych i otwartych na potrzeby mieszkańców Radnych. Takich kandydatów właśnie zaproponowaliśmy.

A oto kompletne listy PiS do rady Dzielnicy Mokotów:

Okręg nr 1:

 1. Milewska Anna
 2. Gugulski Marcin
 3. Ernst Paweł
 4. Jakubowski Jerzy
 5. Nowak Tomasz
 6. Stasikowska Klaudia
 7. Magdalena Żelazko
 8. Kamila Malik

Okręg nr 2:

 1.  Cieszyński Janusz
 2. Owsianko Grzegorz
 3. Igor Dąbrowski
 4. Krystowska Anna
 5. Gers Krzysztof
 6. Cioth Lucyna
 7. Klepaczko Agata

Okręg  nr 3:

 1. Grodecki Remigiusz
 2. Słodkowski Arkadiusz
 3. Harding Grażyna
 4. Dobiszewski Michał
 5. Skarbek Katarzyna
 6. Gołaś Piotr
 7. Figlewicz Anna Karina

Okręg nr 4:

 1. Sosnowski Radosław
 2. Szczegielniak Tomasz
 3. Wereszczyńska Agata
 4. Bramski Oskar
 5. Politowska-Pisarek Emilia
 6. Borcholska Żaneta
 7. Żychliński Adam
 8. Ewa Stelmaszczyk
 9. Sawicka Agnieszka

Okręg nr 5:

 1. Wasilewski Witold
 2. Litewski Michał
 3. Gajewska Irena
 4. Kupniewski Tadeusz
 5. Mazur Monika
 6. Michnowska Izabela
 7. Napiórkowski Waldemar

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!