Mieszkańcy Woli i Ochoty mieli w tym tygodniu szansę porozmawiać z posłem na Sejm RP Jarosławem Krajewskim, podczas spotkań zorganizowanych przez dzielnicowe komitety Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem była afera Amber Gold oraz praca w komisji  śledczej ds. jej wyjaśnienia.

Poseł na Sejm RP i członek prezydium warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości, aktywnie rozpoczął ten tydzień. W poniedziałek spotkał się z mieszkańcami Woli, a kolejnego dnia odwiedził Ochotę. Podczas drugiej wizyty towarzyszył mu szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. W obu spotkaniach uczestniczyli również licznie zgromadzeni członkowie lokalnych komitetów PiS.

Jarosław Krajewski przedstawił mechanizmy działania „państwa teoretycznego” za czasów koalicji PO-PSL na przykładzie afery Amber Gold. Opowiadał też o kolejnych ustaleniach i postępach prac komisji, w skład której wchodzi 5 posłów Prawa i Sprawiedliwości.

– Zależy nam na tym, aby bardzo precyzyjnie wyjaśnić aferę Amber Gold i temu poświęcimy jeszcze kilka najbliższych miesięcy. Mam głębokie przekonanie, że nasza praca przywraca zaufanie obywateli do państwa – mówił Krajewski. Wyjaśnił też dlaczego sprawa ta należy do priorytetowych: – Przy tej sprawie widać jak w soczewce, jak działało państwo i jego instytucje w latach 2009-2012.

Mieszkańcy chętnie korzystali z możliwości zadawania pytań. Wśród kwestii poruszanych przez uczestników spotkania pojawiały się nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem SKOK-ów i spółdzielni czy reforma sądów i prokuratury.

Nie zabrakło również pytań o stricte warszawskie problemy, takie jak wykup mieszkań komunalnych czy aferę reprywatyzacyjną. Poseł podkreślił, że jedyną realną alternatywną siłą w Warszawie wobec obecnego układu w ratuszu jest Prawo i Sprawiedliwość. Zapowiedział także pełne zaangażowanie i wsparcie podczas zbliżających się wyborów samorządowych.

 

 

Fot.: Strona Jarosława Krajewskiego w serwisie Facebook

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!