Likwiduje się linie autobusowe na Ursynowie, zmniejsza się częstotliwość kursowania pojazdów komunikacji miejskiej, jednocześnie obiecując stworzenie nowych połączeń. Jest to sen wariata – mówili przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej poświęconej komunikacji. 

Radni Prawa i Sprawiedliwości punkt po punkcie omówili niespełnione obietnice ursynowskiej PO oraz Rafała Trzaskowskiego.

– Chcemy w formie interpelacji zapytać, kiedy wreszcie zaczniecie dotrzymywać słowa, kiedy wreszcie przestaniecie wprowadzać mieszkańców Ursynowa w błąd. W składanej dzisiaj interpelacji zapytaliśmy o niezrealizowane obietnice, żeby każdy czarno na białym widział do czego urząd się zobowiązuje, jak wprowadza w błąd mieszkańców. Weźcie się wreszcie do roboty, Warszawa czeka! – mówił radny Mateusz Rojewski.

– Likwiduje się linie autobusowe na Ursynowie, zmniejsza się częstotliwość kursowania pojazdów komunikacji miejskiej, jednocześnie obiecując stworzenie nowych połączeń . Jest to sen wariata. W 2018 r. Rafał Trzaskowski obiecywał budowę tramwaju wzdłuż ul. Puławskiej od wyścigów na tak zwany Zielony Ursynów. Nie zrobił tego. Kolejny raz nie wywiązał się ze zobowiązania wobec mieszkańców – podkreślał radny Rojewski.

Radny Karol Radziwiłł zwrócił uwagę na obietnice składane przez burmistrza dzielnicy Ursynów, który w momencie składania obietnic wyborczych sprawował swój urząd już od czterech lat. – Miał zatem najlepszą możliwą wiedzę co jest możliwe do zrobienia, a co nie. Konsekwencje tego są dwie, albo składając te obietnice wprowadzał opinię publiczną w błąd, albo zapomniał o złożonych obietnicach. Jesteśmy tutaj, aby w imieniu mieszkańców o tych obietnicach przypomnieć.

– Sprawna komunikacja miejska jest podstawą funkcjonowania każdej aglomeracji. Nie możemy mówić o mobilności, o bezpieczeństwie, o szansie na znalezienie lepszej pracy, lepszej szkoły, bez sprawnej komunikacji. Jest zupełne odrealnienie władz dzielnicy od sytuacji na ul. Kłobuckiej. Zostało tam oddanych w ciągu ostatnich 8 lat kilka tysięcy nowych mieszkań. Komunikacyjnie pod rządami Platformy Obywatelskiej nie zmieniło się tam zupełnie nic. Zróbcie wreszcie połączenie ul. Kłobuckiej z al. KEN – apelował radny Radziwiłł.

– Żeby dostać się z Powsina na pierwszą stację metra na Kabaty, trzeba korzystać z aż trzech autobusów, przesiadając się. Nie daje to szansy i możliwości mieszkańcom okolic Powsina na sprawne i łatwe funkcjonowanie, korzystając z komunikacji miejskiej – dodał radny Marcin Szadowiak.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!