Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Patryk Jaki wezwał sztab Rafała Trzaskowskiego do przeprosin i sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w związku z propozycjami kandydata PiS na Prezydenta Warszawy dedykowanymi Powstańcom. Ministrowi towarzyszyli zastępca burmistrza Bemowa Błażej Poboży, rzecznik prasowy okręgu warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości Michał Szpądrowski oraz radny Targówka  Cezary Wąsik.

Chodzi o zobowiązanie Patryka Jakiego dotyczące stworzenia dedykowanego, darmowego transportu dla Powstańców Warszawskich. Minister podkreślił, że chodzi o specjalny transport „od drzwi do drzwi”.

– Sztabowcy Rafała Trzaskowskiego cały dzień kłamali, że moja propozycja dotyczy darmowego publicznego transportu, który już przecież w Warszawie funkcjonuje dla osób powyżej 70. roku życia. – powiedział podczas konferencji Jaki.

– Nie będę już przechodził do porządku dziennego nad tymi kłamstwami. Daję tym panom 24 godziny na sprostowanie  fałszywych informacji. Jeśli tego nie zrobią, spotkamy się w sądzie, a środki z wygranej przekażę na Powstańców i  specjalny, dedykowany im  transport. – podkreślił Jaki.

– To nie pierwsze kłamstwa sztabu Trzaskowskiego. Kłamano w sprawie spotkań pana Patryka Jakiego. Co więcej, Rafał Trzaskowski, kłamał w sprawie swoich spotkań. To pokazuje bezsilność sztabu Platformy Obywatelskiej. – powiedział Michał Szpądrowski.

Patryk Jaki podczas konferencji zapowiedział także akcję spotkań z mieszkańcami 100 stołecznych osiedli. Szczegóły przedstawimy jutro.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!