Policja aresztowała dyrektora biblioteki publicznej w Ursusie oraz jego zastępczynie. Oboje usłyszeli zarzuty wyłudzenia ok 200 tys zł.

Według ustaleń prokuratorów Piotr J. oraz jego zastępczyni Małgorzata K. mogli oszukać bibliotekę nawet na 190 tys rozliczając unijne dotacje na podstawie ,,lewych” faktur. Dyrektor swoją funkcję sprawował nieprzerwanie od 15 lat ciesząc się dużym uznaniem współrządzących w Ursusie od wielu lat Stowarzyszenia Obywatelskiego oraz ursuskiej Platformy.  Działalność Piotra J. doceniała również Hanna Gronkiewicz-Waltz, co potwierdza fakt, iż otrzymał odznakę ,,Zasłużony dla Warszawy”.

– Piotr J. i Małgorzata K. usłyszeli siedem zarzutów oszustwa na szkodę biblioteki, którego dokonali wspólnie i w porozumieniu, posługując się nierzetelnymi dokumentami dotyczącymi wydatkowania i rozliczania środków w ramach projektów unijnych. Wyłudzili pieniądze w kwocie około 190 tys. zł – powiedział „Super Expressowi” Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak twierdzą śledczy, faktury za fikcyjne usługi miały wystawiać firmy znajomych dyrektora.

O tym, gdzie spędzą swoje najbliższe lata podejrzani o przestę, zadecyduje sąd. Perspektywa nie jest jednak dla nich ciekawa, gdyż grozi im nawet do 8 lat oglądania świata zza więziennych krat.

Źródło: Super express

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!