We wtorek, 29 października Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu Artura W., urzędującego burmistrza Włoch, polityka Platformy Obywatelskiej. 

Burmistrz został zatrzymany na gorącym uczynku, podczas przyjmowania 200 tys. zł łapówki, za którą miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne, dotyczące warunków zabudowy. Pieniądze miał wręczyć znany deweloper i przedsiębiorca budowlany. Z ustaleń śledczych wynika, że najprawdopodniej była to kolejna transza przyjęta przez Artura W.

Zatrzymany pełnił funkcję burmistrza od listopada ubiegłego roku z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej był zastępcą burmistrza Bielan. 

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, radni warszawskiego PiS wskazali, że Artur W. w kampanii parlamentarnej wspierał Jarosława Szostakowskiego, przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy oraz Marcina Kierwińskiego, przewodniczącego warszawskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Fot. Screen TVP Info

Fot. Screen TVP Info

Kulisy zatrzymania przedstawił rzecznik prasowy warszawskiego PiS Michał Szpądrowski, który podkreślił, że to pierwsza taka sytuacja by urzędnik wysokiego szczebla w Warszawie został zatrzymany podczas pełnienia funkcji. 

Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz radny PiS w Radzie Warszawy zaapelował do władz Platformy o odcięcie się od zatrzymanego oraz wykluczenie go ze struktur PO. – Albo Platforma odetnie się od Artura W. albo pokaże ze wciąż obowiązuje „doktryna Neumanna”, według której członków partii broni się jak niepodległości. 

Obecny na konferencji radny dzielnicy Włochy Christian Młynarek zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie burmistrza Artura W. Radni PiS rozpoczęli już zbieranie podpisów pod wnioskiem.

 

Fot. w nagłówku:  Facebook.com

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!