Alkohol, papierosy, kosmetyki, telewizor – między innymi te rzeczy kupowała była posłanka Platformy Obywatelskiej Ligia Krajewska ze środków założonej przez siebie Fundacji Szkoły Społecznej w Warszawie. Według doniesień portalu Onet.pl Krajewska jest podejrzana o przywłaszczenie ponad 300 tys. złotych.

Z opublikowanych w sobotę informacji wynika, że pieniądze Fundacji wykorzystywane były na prywatne zakupy, a braki środków tuszowane były fałszywymi fakturami.

Fundacja Szkoły Społecznej została powołana do życia w 1989 roku. Ligia Krajewska założyła Społeczną Szkołę Podstawową nr 12 i została jej pierwszą dyrektorką. Pieniądze zamiast na funkcjonowanie szkoły, trafiały na jej prywatne konto. Krajewska miała z nich kupować między innym alkohol, kosmetyki, meble, żelazko i telewizor. Artykuły te, według informatora, nigdy nie trafiły do szkoły. Była posłanka finansowała nawet swoje drobne zakupy – ostatnie rachunki dotyczyły papierosów i bułek.

Teraz Krajewska usłyszała zarzuty przywłaszczenia 320 tys. złotych. Sama zainteresowana twierdzi, że jest niewinna, zapowiedziała jednak, że złoży rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

Po sobotnich doniesieniach w mediach społecznościowych pojawiło się dużo negatywnych komentarzy dotyczących zachowania byłej posłanki PO, z którymi Krajewska wyraźnie sobie nie radzi, m.in. stając w obronie samej siebie, zapominając jednak o przelogowaniu się na inne konto:

Lub wypowiadając się w agresywny sposób (wpis już został usunięty z serwisu):

 

 

 

 

Ligia Krajewska to jeden z czołowych polityków stołecznej Platformy Obywatelskiej. W przeszłości pełniła funkcję szefa Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej, wiceprzewodniczącej Rady Warszawy oraz posłanki na Sejm RP.

 

Fot. TVP.Info 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!