Przed nami kolejna odsłona budżetu partycypacyjnego w Warszawie, który jest okazją do wzięcia czynnego udziału w wyborze inwestycji na terenie naszej dzielnicy, do zrealizowania w 2018 roku.

Budżet partycypacyjny, jest budżetem obywatelskim, do którego projekty zgłaszają mieszkańcy oraz to oni w powszechnym głosowaniu internetowym dokonują wyboru pomysłów, które dzielnica jest zobowiązana zrealizować w następnym roku. W obecnej edycji Ursus otrzymał na inwestycję ok 1,5 mln zł. Pomysły są różnorodne. Dotyczą kultury, sportu, poprawy bezpieczeństwa na drogach, czy też stwarzają nowe pola rozrywki dla dzieci i młodzieży.

W tym roku działacze PiS również nie zawiedli i zgłosili swoje projekty. Pierwszy zgłoszony przez Szymona Obiesło zakłada zakup i instalację stołów do gry w piłkarzyki, szachy oraz tenisa stołowego. Każdy ze stołów znajdzie miejsce w czterech lokalizacjach Ursusa Północnego. Konstrukcja stołów jest betonowa co umożliwi instalację w miejscach zewnętrznych rekreacyjnych na wolnym powietrzu. Projekt jest o tyle atrakcyjny, iż stwarza możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Nieszablonową, innowacyjną i przyciągającą z punktu widzenia młodzieży propozycję, zgłosił także radny naszej dzielnicy Łukasz Nejman. Przedstawił bowiem projekt zakupu konsol do gier (Playstation, Xbox) dla Domu Kultury ,,Miś”, z myślą utworzenia w nim specjalnej sali gier. Celem projektu jest dostarczenie nie tylko nowoczesnej, interaktywnej formy rozrywki z wykorzystaniem sprzętu najnowszej generacji, lecz także wniesienie nowych możliwości edukacyjnych i rozwojowych na miarę XXI wieku. Warto przypomnieć, że to nie pierwsza przygoda Łukasza Nejmana z budżetem partycypacyjnym, lecz zmierza właśnie po swój trzeci ,,skalp”. Jak dotąd wystawiał swoje projekty dwukrotnie, co w obu przypadkach kończyło się sukcesem, o czym świadczą stojąca na stadionie OSiR nowoczesna, nieustannie oblegana przez mieszkańców ścianka do tenisa oraz budowane aktualnie boisko do siatkówki plażowej.

Czy i tym razem nasi ludzie dostarczą nowych obiektów do rozrywki w Ursusie? Serdecznie zapraszamy wszystkich do wsparcia naszych inicjatyw i wzięcia udziału, w tej jakże ciekawej formie demokracji bezpośredniej.

Głosowanie potrwa do 30 czerwca. Głosy należy oddawać na stronie http://twojbudzet.um.warszawa.pl/

Red.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!