25 września na Bielanach odbyło się spotkanie poświęcone gorącemu tematowi reprywatyzacji. Lokalny Komitet Prawa i Sprawiedliwości zaprosił mieszkańców dzielnicy na spotkanie z członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji, posłem PiS Pawłem Lisieckim.

Główny temat spotkania, czyli afera reprywatyzacyjna w Warszawie, sprawił, że sala bielańskiej Mediateki w całości zapełniła się słuchaczami. Poseł Paweł Lisiecki potraktował temat kompleksowo. Najpierw przedstawił tło historyczne, opowiedział o dekrecie Bieruta i realiach tamtych dni. Potem szczegółowo opisywał mechanizmy, za pomocą których warszawskie nieruchomości trafiały w ręce mafii reprywatyzacyjnej. Przybliżył sieci powiązań miejskich urzędników i nieuczciwych beneficjentów zwrotów nieruchomości. Opowiadał o formule prac Komisji Weryfikacyjnej i celach jakie ma do zrealizowania, a także o najciekawszych przypadkach które procedowano. Tłumaczył na jakiej podstawie komisja podważyła decyzje zwrotowe kamienic Chmielna 70 czy Poznańska 14.

Opisywane nieprawidłowości co chwila powodowały wzburzenie wśród zgromadzonych, rodziły się pytania o szczegóły. Ostatnią część spotkania pan poseł poświęcił właśnie odpowiadając mieszkańcom. Pytano nie tylko o szczegóły afery reprywatyzacyjnej, poszkodowani chcieli się również dowiedzieć na jaką pomoc mogą liczyć ze strony komisji czy instytucji państwowych. Pojawiały się również pytania o inne, niezwiązane z reprywatyzacją problemy mieszkaniowe. Na część z nich odpowiadał od razu po spotkaniu, pozostałych zachęcał do wizyty w swoim biurze poselskim. Zainteresowanym pomocą służył również przewodniczący Komisji Mieszkaniowej w dzielnicy Bielany, radny Tomasz Herbich.

Na koniec poseł Paweł Lisiecki podziękował uczestnikom za uwagę, a bielańskim radnym Prawa i Sprawiedliwości za organizację spotkania. Obecni zrewanżowali się słowami otuchy i podziękowaniami za efekty pracy komisji.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!