Pod koniec lutego zaproszenie bielańskich struktur Prawa i Sprawiedliwości przyjął Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski. Mediateka przy ulicy Szegedyńskiej, gdzie odbywało się spotkanie, wypełniona była do ostatniego miejsca.

Spotkanie rozpoczęły wspomnienia Marszałka Karczewskiego z czasów swojej młodości, która związana jest właśnie z Bielanami Tu rodzina Pana Marszałka zamieszkała po jego narodzinach. Na Rudzie przyszły Marszałek Senatu uczęszczał do szkoły podstawowej, w słynnym XLI Liceum im. Joachima Lelewela zrobił maturę i wreszcie, po ukończeniu studiów medycznych rozpoczął swoją praktykę lekarską w Szpitalu Bielańskim. Popłynęła  opowieść o pracy zawodowej, rodzinie i początkach działalności społecznej, której zwieńczeniem było kandydowanie do Parlamentu i objęcie funkcji Marszałka Senatu IX Kadencji.

Po wstępie Marszałek Karczewski zaproponował, aby dalsza część spotkania przebiegała w konwencji pytań i opinii. Jako pierwsze zostały poruszone  bieżące kwestie polityczne, na czele z głośno dyskutowaną ustawą o IPN-ie,  a w jej kontekście o relacjach polsko-izraelskich. Nie zabrakło pytań o wybory samorządowe. Z pewnością ciekawostką dla wielu osób była wzmianka o poszukiwaniu nowej lokalizacji pod budowę siedziby Parlamentu. Pojawiły się oczywiście  bardziej szczegółowe pytania dotyczące Bielan: było szerokie zainteresowanie komunikacją zbiorową czy też unowocześnieniem tak zaniedbanej bielańskiej infrastruktury drogowej. Poruszono także – bliski zawodowo Panu Marszałkowi problem likwidacji oddziału chirurgii dziecięcej w Szpitalu Bielańskim, do której to decyzji odniósł się krytycznie.

Pan Marszałek dużo miejsca w swoich odpowiedziach poświecił kwestiom społecznym, polityce prorodzinnej, walce z ubóstwem, dbałości o młode pokolenie, ale także kwestiom seniorów.

Poprzeczka postawiona wysoko. Czekamy na kolejne spotkania na Bielanach.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!