Tomasz Herbich, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości na Bielanach, złożył dzisiaj dokumenty niezbędne do rejestracji listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Rady Dzielnicy Bielany, które odbędą się 21 października.

– Na naszych listach znaleźli się zarówno radni z kilkunastoletnim doświadczeniem, jak i młodzi działacze Zjednoczonej Prawicy oraz osoby prowadzące aktywną działalność społeczną na terenie swoich osiedli – powiedział Herbich. – Jestem przekonany, że są to listy, dzięki którym nie tylko wygramy na Bielanach, lecz także uzyskamy samodzielną większość, o którą w tych wyborach walczymy. Jest ona niezbędna do tego, abyśmy mogli zmienić rządzącą od dwunastu lat koalicję Platformy Obywatelskiej i lewicy.

Listę w pierwszym okręgu (obejmującym między innymi teren Rudy, bielańską część Marymontu oraz Stare Bielany) otwiera wieloletni radny i obecny wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Bielany Jan Zaniewski. Na kolejnych miejscach znaleźli się Stefan Kulesza, obecny przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Małgorzata Słomińska oraz Marta Godzisz-Gnoza z Samorządu Mieszkańców Rudy. Z pierwszego miejsca w drugim okręgu (Słodowiec i Piaski) wystartuje Ryszard Zakrzewski z bielańskiej Komisji Oświaty. Na drugiej pozycji znalazła się Joanna Wolska, członek Zarządu Komitetu PiS Bielany, a z trzeciego miejsca wystartuje Piotr Grzybowski, wiceprzewodniczący Bielańsko-Żoliborskiego Klubu „Gazety Polskiej”. Lista w trzecim okręgu (druga część Piasków i Chomiczówka) to prawdziwa mieszanka młodości i doświadczenia – otwiera ją Karolina Dłuska, a na kolejnych miejscach znaleźli się obecny radny Sławomir Umiński (wiceprzewodniczący Komisji Samorządowej i Dialogu Społecznego) oraz jeden z czołowych działaczy warszawskiego Forum Młodych PiS Arthur Wierniewski. Z pierwszego miejsca w czwartym okręgu (Wrzeciono i Młociny) wystartuje Jan Strzeżek, przewodniczący Młodej Prawicy i członek władz krajowych Porozumienia Jarosława Gowina,  a na kolejnych miejscach znalazły się Aneta Paluszek, członek Zarządu Komitetu PiS Bielany, oraz Irena Komorek, była radna, a obecnie sekretarz Bielańskiej Rady Seniorów. W piątym okręgu (Wawrzyszew, Chomiczówka w rejonie ul. Bogusławskiego, Radiowo, Wólka Węglowa i Placówka) listę otworzy obecna radna Joanna Tomaszewska, działająca między innymi w Komisji Architektury, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, a na kolejnych miejscach znaleźli się Jacek Jeżewski, aktywny działacz samorządowy, były radny oraz skarbnik Komitetu PiS Bielany i jego faktyczny wiceprzewodniczący, i Krzysztof Staniszewski, kandydat z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracach na rzecz dzielnicy prowadzonych przez bielański Komitet PiS.

Poniżej podajemy pełny kształt list w wyborach do Rady Dzielnicy Bielany.

Okręg 1 (Ruda, Marymont, Stare Bielany)

 1. Zaniewski Jan
 2. Kulesza Stefan
 3. Słomińska Małgorzata Maria
 4. Godzisz-Gnoza Marta Katarzyna
 5. Wacławek Tadeusz
 6. Świderska Anna Maria
 7. Podczaski Ryszard Stanisław

Okręg 2 (Słodowiec, Piaski)

 1. Zakrzewski Ryszard
 2. Wolska Joanna Daria
 3. Grzybowski Piotr Teodor
 4. Kamiński Waldemar
 5. Jedlińska Irena
 6. Gosk Joanna
 7. Szczepański Szczepan Franciszek

Okręg 3 (Chomiczówka, Piaski)

 1. Dłuska Karolina
 2. Umiński Sławomir Bogdan
 3. Wierniewski Arthur Bartłomiej
 4. Wróbel Paweł Waldemar
 5. Szczepański Mariusz
 6. Wyrzykowska Dorota Marianna
 7. Romanik Krystyna Lucyna

Okręg 4 (Wrzeciono, Młociny)

 1. Strzeżek Jan Longin
 2. Paluszek Aneta
 3. Komorek Irena Teresa
 4. Włostowska Elżbieta
 5. Świderski Michał Edmund
 6. Wolska Małgorzata
 7. Strugalski Tomasz

Okręg 5 (Wawrzyszew, Radiowo, Wólka Węglowa, Placówka)

 1. Tomaszewska Joanna
 2. Jeżewski Jacek Robert
 3. Staniszewski Krzysztof Grzegorz
 4. Jaworski Paweł Piotr
 5. Nawrocka Olga
 6. Mizerski Zbigniew Edward
 7. Obrębska Jolanta

 

Fot. Google Maps

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!