16 marca Bielany odwiedził poseł Jarosław Krajewski. Na spotkanie w Mediatece „Start-Meta”, którego głównym tematem były działania podejmowane przez komisję śledczą ds. wyjaśnienia afery Amber Gold, mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych przybyło ponad sześćdziesięciu mieszkańców Bielan.

Rozmowa rozpoczęła się od przedstawienia przez posła Jarosława Krajewskiego ustaleń wynikających z dotychczasowych prac komisji śledczej. Szczegółowo zrekonstruowany przebieg zdarzeń nie pozostawił żadnych wątpliwości co do słabości instytucji państwa, które były zobowiązane do tego, aby dbać o bezpieczeństwo finansowe Polaków. Poseł Krajewski podkreślił, że właśnie z tym jest związane podstawowe zadanie komisji śledczej – najważniejszym celem jej prac jest bowiem staranne przeanalizowanie działań podejmowanych w związku z tą aferą przez instytucje państwa oraz zaniechań, które bardzo licznie wystąpiły w tej sprawie. Efektem prac komisji jest między innymi skierowanie do Prokuratury jedenastu zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Poseł Krajewski podkreślił również, że sukces, jaki odniosła komisja śledcza ds. wyjaśnienia afery Amber Gold, wynika przede wszystkim z tego, że jej członkowie skoncentrowali się na merytorycznej, drobiazgowej pracy i analizie dokumentów, a nie – na bieżącej walce politycznej.

W trakcie dyskusji nawiązywano zarówno do działań komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold, jak i do innych zagadnień związanych z rządami Prawa i Sprawiedliwości oraz ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. W trakcie tej części spotkania poseł Jarosław Krajewski zdecydowanie wypowiedział się przeciwko pomysłowi sprywatyzowania LOT-u, który pojawił się podczas rządów Platformy Obywatelskiej; zwrócił uwagę na konieczność głębokich zmian w kwestii sposobu organizacji oraz tempa prac nad planami zagospodarowania przestrzennego w Warszawie; potwierdził, że potrzebna jest zmiana przepisów dotyczących spółdzielczości mieszkaniowej; wyraził także nadzieję, że w wyborach samorządowych w 2018 roku na terenie Bielan Prawo i Sprawiedliwość uzyska jeszcze więcej mandatów niż dotychczas (obecnie w Radzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zasiada jedenastu radnych wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości) i że będzie mogło przejąć odpowiedzialność za kierowanie naszą dzielnicą oraz całym miastem.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!