W piątek została zarejestrowana lista Komitetu Prawa i Sprawiedliwości na Białołęce. – Opracowaliśmy szczegółowy i kompleksowy program dla całej dzielnicy, dzięki czemu oprócz sprawdzonych osobowości przyciągnęliśmy na listy przedstawicieli lokalnych środowisk, dotychczas luźno współpracujących z PiS. Znając listy wystawione przez naszą konkurencję mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że dysponujemy najsilniejszą i najbardziej merytoryczną listą nazwisk na Białołęce – mówi Przewodniczący Klubu PiS na Białołęce, dr Wiktor Klimiuk.

Listę w okręgu pierwszym obejmującym Żerań i Południowy Tarchomin otwiera Dariusz Ostrowski, radny dzielnicy z 20-letnim stażem, w samorządzie białołęckim pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Dzielnicy i wiceburmistrza. Na drugim miejscu znalazł się Artur Czajkowski, prawnik, społecznik, aktywny obrońca przyrody, współtwórca i przewodniczący jednego z najaktywniejszych ruchów na Białołęce – Ruchu dla rozwoju Białołęki.

W okręgu drugim obejmującym Tarchomin i Henryków na miejscu pierwszym znalazła się Katarzyna Wanat, przedstawicielka młodego pokolenia, członek Zarządu PiS Białołęka oraz członek sztabu Patryka Jakiego, pełnomocnik ds. młodzieży. Na miejscu drugim jest Piotr Oracz, radny z 16-letnim stażem, działacz lokalny zaangażowany w sprawy rodziny, edukacji, kultury, sportu i spraw społecznych.

Listę w okręgu trzecim obejmującym Nowodwory otwiera Łukasz Oprawski, były zastępca Burmistrza Białołęki, świetnie rozeznany w specyfice dzielnicy. Drugie miejsce otrzymał Krzysztof Banaszek, twórca lokalnej inicjatywy ukazującej samowolkę budowlaną firm deweloperskich.

W okręgu czwartym obejmującym Zieloną Białołękę liderem listy jest Piotr Gozdek, najaktywniejszy radny obecnej kadencji. Na drugim miejscu znalazła się Elżbieta Zawadowska-Kittel, pracownik naukowy, a wcześniej rektor na wyższej uczelni, tłumaczka i scenarzystka.

W okręgu piątym obejmującym Derby i Lewandów z pierwszego miejsca startuje Marek Dębowczyk, analityk, twórca Inicjatywy na Rzecz Budowy Metra na Zieloną Białołękę. Na drugim miejscu znalazła się Władysława Krauze, technik budowlany, która chce wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe do lepszego rozplanowania tej części Białołęki.

Pełną listę kandydatów PiS na Białołęce prezentujemy poniżej.

Okręg nr 1:

 1. Dariusz Ostrowski
 2. Artur Czajkowski
 3. Maria Sekuła
 4. Monika Zatorska
 5. Anna Chamera
 6. Zofia Suska
 7. Sławomir Grabias

 

Okręg nr 2:

 1. Katarzyna Wanat
 2. Piotr Oracz
 3. Dariusz Płatek
 4. Elżbieta Cowen
 5. Katarzyna Sokołowska
 6. Andrzej Niezabitowski
 7. Dariusz Ligęza

 

Okręg nr 3:

 1. Łukasz Oprawski
 2. Krzysztof Banaszek
 3. Bożena Klimiuk
 4. Eulalia Smakulska
 5. Anna Szymańska
 6. Paweł Pac
 7. Wojciech Wybranowski

 

Okręg nr 4:

 1. Piotr Gozdek
 2. Elżbieta Zawadowska-Kittel
 3. Daniel Dąbrowski
 4. Róża Klimczak-Sowa
 5. Krzysztof Kaczyński
 6. Iwona Janiszewska
 7. Adrian Koperski

 

Okręg nr 5:

 1. Marek Dębowczyk
 2. Władysława Krauze
 3. Dorota Pietrasik
 4. Dariusz Turkiewicz
 5. Stefan Bińczycki
 6. Grzegorz Jonasz
 7. Iwona Wolska

 

Fot. w nagłówku: Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Źródło: Oficjalna strona UD Białołęki (www.bialoleka.waw.pl)

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!