Na Bemowie prężnie działa Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza, które od ponad roku organizuje w dzielnicy serię spotkań i wykładów poświęconych najważniejszym zagadnieniom społeczno-politycznym. 

Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza zostało powołane do życia w 2010 roku. Od tego czas szerzy wartości patriotyczne  i kulturalne, podczas organizowanych przez siebie spotkań i wykładów. Swym zasięgiem Stowarzyszenie obejmuje wiele warszawskich dzielnic, w tym Bemowo. Oddziałem PJN w tej dzielnicy kieruje kieruje Wojciech Klażyński, radny klubu Prawa i SprawiedliwoścI.

Bemowski oddział, wspólnie z Akcją Katolicką, od marca 2016 roku organizują na Bemowie cykliczne spotkania z zaproszonymi gośćmi poświęcone tematyce społeczno-politycznej, historycznej oraz współczesnym zagrożeniom cywilizacyjnym.

Na spotkania, odbywające się w sali sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo przychodzi od kilkadziesiątu do kilkuset osób, każdy z wykładów jest również nagrywany i publikowany w serwisie YouTube przez Blogpress.

Dotychczas gośćmi Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza na Bemowie byli m.in. sędzie Wiesław Johann, poseł Andrzej Melak, redaktorzy Tomasz Terlikowski, Magdalena Ogórek, Piotr Lisicki, Stanisław Michalkiewicz, prof. Jan Żaryn czy ostatnio historyk prof. Marek Jan Chodakiewicz.

Oprócz cyklicznych spotkań i wykładów, Bemowski Oddział PJN zorganizował również trzydniowe Dni z Norwidem, a także zaprosił tarnowski Teatr Nie Teraz podczas marcowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!