Bemowo to jedna z trzech dzielnic Warszawy gdzie Prawo i Sprawiedliwość aktualnie współrządzi. Przewodniczącym Rady Dzielnicy jest Marek Cackowski, a burmistrz Michał Grodzki i jego zastępca Błażej Poboży, od ponad dwóch lat są członkami zarządu. Wszyscy mają kluczowy wpływ na politykę dzielnicy, zwłaszcza w takich sprawach jak polityka senioralna, ochrona środowiska (Grodzki) czy obsługa mieszkańców, promocja i oświata (Poboży). Ich działania są bardzo pozytywnie odbierane przez mieszkańców. Aby możliwe było utrzymanie dobrego kursu konieczne jest zwycięstwo w wyborach do rady dzielnicy. Mają w tym pomóc mocne listy, które właśnie zostały zarejestrowane.

Liderem listy w okręgu I obejmującym m.in. Boernerowo jest Wojciech Klażyński. Ten zasłużony działacz opozycji demokratycznej jest radnym bieżącej kadencji i ubiega się o reelekcję. Aktualnie przewodniczy Komisji Budżetu i Finansów i jest członkiem dwóch innych komisji. Jest jednym z liderów stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, które wraz z Akcją Katolicką organizuje na Bemowie cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi. Zaraz za nim na liście znalazł się przedstawiciel młodego pokolenia Kamil Kulpa. Absolwent szkoły nr 150, przez wiele lat związany ze sportem wyczynowym – siatkówką. Student prawa, zaangażowany w działalność charytatywną i wolontariacką.

Listę w okręgu nr 2 na północnym wschodzie Bemowa, którego sercem jest Fort Bema, otwiera Marcin Wierzchowski, aktualny przewodniczący klubu radnych PiS w radzie dzielnicy. Przewodniczy również Komisji Bezpieczeństwa i spraw obywatelskich, a w dwóch innych zasiada. Na co dzień pracuje w Kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy. Numerem 2 na liście jest Adam Walewski student politologii i zarządzania, doświadczony manager i przedsiębiorca w branży IT. Jest też jednym z założycieli i członkiem redakcji portalu www.warszawskipis.pl.

Na pierwszym miejscu w okręgu nr 3 (Chrzanów, Górce) jest Zbigniew Chmiel. Aktualny radny, który przewodniczy m. in. komisji kultury, sportu i promocji. Absolwent historii i jej popularyzator. Drugi na liście jest z kolei Maciej Dubicki, pracownik największej organizacji charytatywnej w Polsce – Caritas Polska, gdzie odpowiada za promocję i sprawy medialne. Jest też tłumaczem języka niemieckiego i specjalistą stosunków międzynarodowych.

Na czele listy w okręgu nr 4 znalazł się wiceprzewodniczący rady dzielnicy Bemowo Adam Niedziałek. Jest członkiem komisji zdrowia, polityki społecznej i spraw senioralnych. Zasiada także w komisji Edukacji. Zaraz za nim na drugim miejscu w okręgu, w którego centrum jest Park Górczewska jest Teresa Świderska, aktualna radna i przewodnicząca Komisji Edukacji, zaangażowana w działalność parafii Bogurodzicy Maryi na Jelonkach.

W ostatnim okręgu obejmującym Jelonki Południowe numerem jeden ponownie jest Marek Cackowski, przewodniczący Rady dzielnicy Bemowo. To na jego autorytecie, determinacji i osobistym zaangażowaniu opiera się aktualne funkcjonowanie samorządu dzielnicy. Był jednym z najmocniej zaangażowanych bemowskich polityków w protest przeciwko budowie trasy S7 przez środek Bemowa. Drugi na liście jest radny Kacper Siwik, który zasiada aż w trzech komisjach rady: rewizyjnej, mieszkaniowej oraz inwestycji i ładu przestrzennego, gdzie jest wiceprzewodniczącym.

Poniżej kompletne listy:

Okręg nr 1:

 1. Klażyński Wojciech
 2. Kulpa Kamil
 3. Motyka Rafał
 4. Kalinowski Maciej
 5. Owsianko Ewa
 6. Kwiatkowska-Siwik Paulina
 7. Pasik Weronika

Okręg nr 2:

 1. Wierzchowski Marcin
 2. Walewski Adam
 3. Janiak-Kaźmińska Nina
 4. Strzałkowski Jacek
 5. Misiak Małgorzata
 6. Pępkiewicz Iwona
 7. Laszko Tomasz

Okręg nr 3:

 1. Chmiel Zbigniew
 2. Dubicki Maciej
 3. Borowy Marcin
 4. Molka Halina
 5. Downar Zbigniew
 6. Rolk-Szponer Małgorzata
 7. Roszkowska Barbara

Okręg nr 4:

 1. Niedziałek Adam
 2. Świderska Teresa
 3. Krawczyk Agnieszka
 4. Jurej Elżbieta
 5. Miziołek Stefan
 6. Czechowski Mirosław
 7. Więch Łukasz

Okręg 5:

 1. Cackowski Marek
 2. Siwik Kacper
 3. Jabłońska Joanna
 4. Wierzchowska Izabela
 5. Kołodziejczyk Zdzisław
 6. Filipczak Natalia
 7. Czapiewski Dariusz

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!