Bemowo to jedna z trzech dzielnic Warszawy gdzie Prawo i Sprawiedliwość aktualnie współrządzi. Przewodniczącym Rady Dzielnicy jest Marek Cackowski, a burmistrz Michał Grodzki i jego zastępca Błażej Poboży, od ponad dwóch lat są członkami zarządu. Wszyscy mają kluczowy wpływ na politykę dzielnicy, zwłaszcza w takich sprawach jak polityka senioralna, ochrona środowiska (Grodzki) czy obsługa mieszkańców, promocja i oświata (Poboży). Ich działania są bardzo pozytywnie odbierane przez mieszkańców. Aby możliwe było utrzymanie dobrego kursu konieczne jest zwycięstwo w wyborach do rady dzielnicy. Mają w tym pomóc mocne listy, które właśnie zostały zarejestrowane.
Liderem listy w okręgu I obejmującym m.in. Boernerowo jest Wojciech Klażyński. Ten zasłużony działacz opozycji demokratycznej jest radnym bieżącej kadencji i ubiega się o reelekcję. Aktualnie przewodniczy Komisji Budżetu i Finansów i jest członkiem dwóch innych komisji. Jest jednym z liderów stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, które wraz z Akcją Katolicką organizuje na Bemowie cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi. Zaraz za nim na liście znalazł się przedstawiciel młodego pokolenia Kamil Kulpa. Absolwent szkoły nr 150, przez wiele lat związany ze sportem wyczynowym – siatkówką. Student prawa, zaangażowany w działalność charytatywną i wolontariacką.
Listę w okręgu nr 2 na północnym wschodzie Bemowa, którego sercem jest Fort Bema, otwiera Marcin Wierzchowski, aktualny przewodniczący klubu radnych PiS w radzie dzielnicy. Przewodniczy również Komisji Bezpieczeństwa i spraw obywatelskich, a w dwóch innych zasiada. Na co dzień pracuje w Kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy. Numerem 2 na liście jest Adam Walewski student politologii i zarządzania, doświadczony manager i przedsiębiorca w branży IT. Jest też jednym z założycieli i członkiem redakcji portalu www.warszawskipis.pl.
Na pierwszym miejscu w okręgu nr 3 (Chrzanów, Górce) jest Zbigniew Chmiel. Aktualny radny, który przewodniczy m. in. komisji kultury, sportu i promocji. Absolwent historii i jej popularyzator. Drugi na liście jest z kolei Maciej Dubicki, pracownik największej organizacji charytatywnej w Polsce – Caritas Polska, gdzie odpowiada za promocję i sprawy medialne. Jest też tłumaczem języka niemieckiego i specjalistą stosunków międzynarodowych.
Na czele listy w okręgu nr 4 znalazł się wiceprzewodniczący rady dzielnicy Bemowo Adam Niedziałek. Jest członkiem komisji zdrowia, polityki społecznej i spraw senioralnych. Zasiada także w komisji Edukacji. Zaraz za nim na drugim miejscu w okręgu, w którego centrum jest Park Górczewska jest Teresa Świderska, aktualna radna i przewodnicząca Komisji Edukacji, zaangażowana w działalność parafii Bogurodzicy Maryi na Jelonkach.
W ostatnim okręgu obejmującym Jelonki Południowe numerem jeden ponownie jest Marek Cackowski, przewodniczący Rady dzielnicy Bemowo. To na jego autorytecie, determinacji i osobistym zaangażowaniu opiera się aktualne funkcjonowanie samorządu dzielnicy. Był jednym z najmocniej zaangażowanych bemowskich polityków w protest przeciwko budowie trasy S7 przez środek Bemowa. Drugi na liście jest radny Kacper Siwik, który zasiada aż w trzech komisjach rady: rewizyjnej, mieszkaniowej oraz inwestycji i ładu przestrzennego, gdzie jest wiceprzewodniczącym.
Poniżej kompletne listy:
Okręg nr 1:
- Klażyński Wojciech
- Kulpa Kamil
- Motyka Rafał
- Kalinowski Maciej
- Owsianko Ewa
- Kwiatkowska-Siwik Paulina
- Pasik Weronika
Okręg nr 2:
- Wierzchowski Marcin
- Walewski Adam
- Janiak-Kaźmińska Nina
- Strzałkowski Jacek
- Misiak Małgorzata
- Pępkiewicz Iwona
- Laszko Tomasz
Okręg nr 3:
- Chmiel Zbigniew
- Dubicki Maciej
- Borowy Marcin
- Molka Halina
- Downar Zbigniew
- Rolk-Szponer Małgorzata
- Roszkowska Barbara
Okręg nr 4:
- Niedziałek Adam
- Świderska Teresa
- Krawczyk Agnieszka
- Jurej Elżbieta
- Miziołek Stefan
- Czechowski Mirosław
- Więch Łukasz
Okręg 5:
- Cackowski Marek
- Siwik Kacper
- Jabłońska Joanna
- Wierzchowska Izabela
- Kołodziejczyk Zdzisław
- Filipczak Natalia
- Czapiewski Dariusz
Udostępnij
Podziel się tym ze znajomymi!