1. sierpnia w Ursusie miały miejsce obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego, na których naturalnie nie zabrakło przedstawicieli klubu radnych PiS. Zaszczyt reprezentowania naszej partii przypadł Waldemarowi Humięckiemu oraz  Łukaszowi Nejmanowi.

Wydarzenie rozpoczęło się wraz z zawyciem syren w godzinę ,,W”. Niepowtarzalności tej chwili dodała pirotechniczna oprawa zorganizowana przez młodych patriotów wywodzących się z ursuskiego środowiska kibicowskiego. Następnie, po odśpiewaniu hymnu RP i okolicznościowym przemówieniu burmistrza dzielnicy, zostały złożone przez poszczególne delegacje wieńce pod obeliskiem na skwerze ks. Kazimierza Szklarczyka.

Pomimo uciążliwego żaru lejącego się z nieba, frekwencja dopisała, czym mieszkańcy Ursusa pokazali, że pamięć historyczna, o wielkich polskich bohaterach, którzy oddawali życie w walce o wolność, godność i niepodległą Polskę, leży im szczególnie na sercu i zamierzają ją nieustannie kultywować.

Przypomnijmy, że nie byłoby dzisiaj tak pięknego etosu Powstania Warszawskiego oraz masowego zaangażowania, zwłaszcza młodych ludzi, w upamiętnienie tego chwalebnego zrywu, gdyby nie ś.p. Lech Kaczyński, który swoimi działaniami rozpropagował powstańczy mit i przywrócił tym bohaterom należną im cześć, usilnie tłamszoną w okresie PRL oraz początków III RP.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!