Już od 1 sierpnia zaczną obowiązywać przepisy, na mocy których osoby do 26. roku życia nie będą płacić podatku dochodowego. Z ulgi skorzysta 2 mln młodych pracowników. To rewolucja podatkowa i kolejny prospołeczny projekt rządu Prawa i Sprawiedliwości.

We wtorek, 25 czerwca, premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z młodymi w Kancelarii Premiera ogłosił, ze rząd przyjął projekt zwalniający osoby do 26. Roku życia z podatku dochodowego od osób fizycznych. Zarówno tych zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, jak i tych zatrudnionych na umowach zlecenie. Warunkiem jest, by uzyskane dochody nie przekraczały kwoty 85,5 tys. zł w skali roku. 

Już od 1 sierpnia każdy młody pracownik będzie mógł złożyć odpowiednie oświadczenie do pracodawcy i dostawać wynagrodzenie bez potrąconego podatku. Jeśli tego nie zrobi, będzie mogła sobie to odliczyć w rozliczeniu rocznym.

Podczas wtorkowego spotkania premier podkreślił, że rząd dostrzega potrzeby młodych ludzi: – W każdym aspekcie życia publicznego chcemy byście Wy, ludzie młodzi, czuli, że macie perspektywy wejścia w życie zawodowe, realizowania karier gospodarczych – mówił. Zapowiedział też kolejne propozycje dla młodych osób: – Chcemy w kolejnej kadencji zrobić więcej, żeby referencje dla młodych pracowników były szeroko stosowane przez Was. Idziemy w tę stronę, żeby obciążenie dla młodych ludzi było jak najniższe.

Program Bez PIT dla młodych będzie kolejną, po 13. emeryturze oraz 500 zł na każde dziecko, zrealizowaną obietnicą, które pojawiły się na początku tego roku w ramach „Nowej Piątki PiS”.

Teraz rządowy projekt czeka na akceptację Sejmu.

Zobaczcie wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego podczas spotkania w KPRM.

 

Fot. KPRM

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!