O „Nowej Piątce PiS” zaprezentowanej podczas sobotniej konwencji mówili dziś parlamentarzyści i samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości z Warszawy: posłowie Ewa Tomaszewska i Paweł Lisiecki oraz stołeczni radni Cezary Jurkiewicz oraz Błażej Poboży.

W sobotę w Warszawie PiS prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował nowe propozycje programowe partii na zbliżający się rok wyborczy. Należą do nich: 500 zł na każde dziecko, „trzynastka” w wysokości 1100 zł  dla emerytów, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia,  obniżenie kosztów pracy i przywrócenie połączeń autobusowych w całej Polsce.

Podczas dzisiejszej konferencji rzecznik klubu PiS w Radzie Warszawy Błażej Poboży zapowiedział, że w najbliższym czasie organizowane będą kolejne takie spotkania z politykami PiS w różnych regionach Polski, poświęcone właśnie „Nowej Piątce PiS”.

Warszawscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości zwrócili uwagę na to, że nowe propozycje mają na celu przede wszystkim wyrównanie szans. Ewa Tomaszewska podkreślała, że rozszerzenie programu 500 plus na każde dziecko jest możliwe dzięki dobrej polityce gospodarczej państwa.To dzięki niej partia mogła zaproponować trzynastą emeryturę dla seniorów w wysokości 1100 zł. Posłanka przypomniała także o programie „Dostępność Plus” skierowanym do osób niepełnosprawnych.

Paweł Lisiecki zaakcentował, że rząd oprócz wspierania rodzin i seniorów dostrzega też potrzebę pomocy młodym, wchodzącym dopiero na rynek pracy, Polakom, stąd propozycja zwolnienia z podatku PIT osób do 26 roku życia. Poseł mówił tez o obniżeniu kosztów pracy oraz przywróceniu połączeń autobusowych, które ma zapobiegać wykluczeniu komunikacyjnemu.

 

Źródło: PAP

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!