Na Woli jak i w pozostałych dzielnicach Warszawy lista niezrealizowanych obietnic Prezydenta Trzaskowskiego jest długa – od komunikacji, przez bezpieczeństwo, po plany zagospodarowania przestrzennego. Podczas dzisiejszej konferencji wolscy radni wypunktowali błędy włodarza stolicy i jego ekipy.

Komunikacja

Radny Binkowski zaznacza, że na tramwaj przy ul. Powązkowskiej czekają zarówno mieszkańcy osiedli przy ul. Piaskowej jak i mieszkańcy Żoliborza południowego. Dzisiaj są skazani na wiecznie spóźniony autobus 180.
Prezydent Rafał Trzaskowski wielokrotnie wskazywał, że przed paraliżem komunikacyjnym Warszawę uchroni tylko sprawny system komunikacji publicznej. Niestety w zamian mieszkańcy otrzymali próbę bezkonsultacyjnego przeforsowania radykalnych zmian tj. zabranie i ograniczenie kursowania linii 171, czy 109. Wcześniej zostały zabrane linie 520 i E2. – dodaje radny Jankowski.

Żłobki

Osiągnięcia Prezydent Rafał Trzaskowski w obszarze budowy placówek oświatowych na terenie Woli też są ledwo zauważalne.
Ekipa Trzaskowskiego nie zrealizowała w naszej dzielnicy projektu żłobka przy ul. Kasprzaka 1/3 oraz ul. Ludwiki 2/4. Inwestycje miały być gotowe w 2021 r. Mamy 2023 r., a żłobków dla 300 dzieci brak. – komentuje radny Jankowski.

Bezpieczeństwo

Wola jest jedną z trzech Dzielnic w Warszawie, w której odnotowuje się najwięcej sytuacji niebezpiecznych. Dominują otwarte osiedla, na których niestety powtarzają się takie problemy, jak zakłócanie ciszy nocnej, spożywanie alkoholu pod klatkami, bójki. Jako radni PiS rozmawiamy na ten temat z Policją, szukamy sposobów na te sytuacje. Jednym z rozwiązań jest monitoring miejski. Były wielkie zapowiedzi w tym zakresie Prezydenta Trzaskowskiego. Niestety efekty działań są marne. W latach 2019-2022 na terenie Dzielnicy Wola, która liczy ponad 151 tys. mieszkańców zamontowano 9 kamer w ramach monitoringu miejskiego, z czego 4 są mobilne. To jest średnio 2 na rok. Najwyraźniej Pan Trzaskowski nie bierze na poważnie kwestii związanych z bezpieczeństwem mieszkańców.- punktuje radna Prorok.

Dom Powstańca

Prezydent Trzaskowski obiecywał 10 mln zł na realizację budowy Domu Powstańca. Burmistrz Woli przedstawił założenia przebudowy starej fabryki przy Hrubieszowskiej. Projekt przewidywał zagospodarowanie 700 m2 powierzchni. Zgłaszali się nawet wolontariusze gotowi świadczyć pomoc warszawskim powstańcom. Jaki jest stan na dziś? Nawet nie rozpoczęto przebudowy. Podobno są pieniądze. To dlaczego inwestycja nie została zrealizowana? Może Dom Powstańca powstanie tylko Powstańców już nie będzie między nami. – pyta radna Zagórna.

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

Radny Wyczółkowski dodaje, że Rafał Trzaskowski obiecał wzrost pokrycia Warszawy Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego. Po prawie 5 latach rządów nadal więcej niż co 2 działka w Warszawie nie ma planu zagospodarowania.

Prezydent Trzaskowski kontynuuje tradycje Hanny Gronkiewicz-Waltz nierealizowania obietnic przedwyborczych. W 2006 r. ówczesna kandydatka zaprezentowała mapę z obietnicami. Po 17 latach Jej rządów oraz Jej następcy nie ma zrealizowanych nawet połowy tamtych obietnic Platformy Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski jest takim samym ściemniaczem jak Hanna Gronkiewicz-Waltz. – podsumowuje radny Grodzki.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!