– Mimo że wcześniej władze Warszawy  kreśliły  negatywne scenariusze, to jednak udało im się przygotować miasto do rekrutacji uczniów do szkół w przyszłym roku szkolnym – powiedział dziś podczas konferencji prasowej rzecznik klubu PiS w Radzie Warszawy Błażej Poboży.

Z tego powodu radni Prawa i Sprawiedliwości postanowili wręczyć wiceprezydent Renacie Kaznowskiej, odpowiedzialnej za edukację w stolicy, bukiet kwiatów, tabliczkę z napisem „Wzorowy uczeń” oraz Deklarację na Rzecz Edukacji Przyszłości podpisaną przez minister Annę Zalewską.

Podczas środowej konferencji prasowej radny PiS Błażej Poboży powiedział, że od wielu miesięcy w mediach krążyła narracja prowadzona przez ratusz, że od nowego roku szkolnego „czeka nas wielka tragedia związana z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych”. –  Ratusz bardzo długo zwlekał z odpowiedzią na moją interpelację w sprawie sytuacji w warszawskich szkołach, by w ubiegłym tygodniu ustami pani wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej powiedzieć, że wszystko jest gotowe, ławki są policzone, w szkołach wszystkie przestrzenie przygotowane, żadnego problemu z rekrutacją nie ma, a liczba miejsc w szkołach jest absolutnie wystarczająca – zauważył Poboży.

Radny Tomasz Herbich (PiS) powiedział, że na wtorkowym posiedzeniu komisji edukacji radni Warszawy po raz pierwszy mogli skonfrontować informacje, które – jak mówił – od drugiej połowy zeszłego tygodnia są przekazywane opinii publicznej przez władze miasta i przez stołeczny ratusz. Radny docenił przygotowanie miasta do rekrutacji, zauważył jednak, że „w pewnym zakresie władze miasta żonglują danymi statystycznymi po to, aby osiągnąć określone efekty”.

Obecny na konferencji radny PiS Michał Szpądrowski zapewnił, że w budżecie miasta są zagwarantowane środki na przygotowanie Warszawy do rekrutacji uczniów do szkół. Radny PiS we Włochach Christian Młynarek podkreślił, że dobre wzorce Warszawa powinna czerpać
z dzielnic, które w poprzedniej kadencji rządzone były przez samorządowców z PiS, takich jak Bemowo czy Włochy.

 

Fot. Krzysztof Staszewski

 

 

Źródło: PAP, własne

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!