– Warszawa musi stawiać na kulturę wysokiej jakości – mówił Patryk Jaki podczas konferencji prasowej poświęconej propozycjom dla stołecznej kultury, zorganizowanej przed kultowym kinem Femina. Ministrowi towarzyszyli kandydat na wiceprezydenta Piotr Guział, szef zespołu programowego dr Błażej Poboży oraz rzecznik prasowy Jacek Ozdoba.

Według kandydata na Prezydenta Warszawy obecnie w stolicy jest duża dysproporcja między celebrytami w środowisku kultury a początkującymi artystami. By to zmienić, Patryk Jaki proponuje stworzenie otwartej sali prób we wszystkich dzielnicach. – Chcemy żeby kultura była jeszcze bardziej dostępna – mówił minister. Zobowiązał się także do zwiększenia środków na kulturę do 5% budżetu miasta, co przełożyłoby się w przyszłym roku na 850 mln złotych.

Kandydat na wiceprezydenta Warszawy Piotr Guział zapowiedział stworzenie nowej hali widowiskowej, która pomieścić ma min. 15 000 osób, a także adaptację historycznych miejsc na działalność artystyczną. – Warszawa w każdym roku traci miejsca, które mogłyby służyć mieszkańcom na cele kulturalne. Doskonałym przykładem jest kultowe kino Femina, które pod rządami Platformy zmieniło się w supermarket – mówił Guział.

– To rzecz niespotykana, że miasto nie posiada nowoczesnego portalu z kalendarium wydarzeń kulturalnych z możliwością zakupu biletów online. My to zmienimy – deklarował dr Błażej Poboży, szef zespołu programowego w sztabie Patryka Jakiego. Zapowiedział także zapewnienie opieki nad dziećmi podczas spektakli teatralnych, w celu zwiększenia dostępności do oferty kulturalnej dla młodych rodziców. W propozycjach znalazło się także stworzenie letniej sceny kulturalnej, poprawa komunikacji miejskiej w godzinach wieczornych oraz ochrona istniejących, kultowych miejsc. – Nasze pomysły nie są kosztowne, a zmiany jakościowe – ogromne – mówił Poboży.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!