Dziś podczas konferencji prasowej członkowie prezydium klubu PiS w Radzie Warszawy Dariusz Figura, Błażej Poboży i Wiktor Klimiuk zapowiedzieli złożenie wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady m.st. Warszawy ws. przekształcenia użytkowania wieczystego we własność. Radni zaprezentowali także gotowy wzór wniosku o przekształcenie użytkowania wieczystego we własność z maksymalną bonifikatą.

– Wyręczamy władze Warszawy w informowaniu mieszkańców nt. przepisów dotyczących przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności.  Na naszej stronie pojawił się specjalny poradnik oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – mówił w czasie konferencji rzecznik klubu PiS Błażej Poboży. Podkreślił, że to właśnie niedostatek informacji ze strony Ratusza sprawia, że na specjalne dyżury radnych PiS dot. bonifikat przychodzą tłumy warszawiaków. – W związku z tak dużym zainteresowaniem planujemy specjalne dyżury radnych w dzielnicach – zapowiedział także Poboży.

Wiceprzewodniczący Rady Warszawy Dariusz Figura powiadomił, że klub radnych PiS złoży wniosek o zwołanie na 17 stycznia nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, w porządku której mają zostać ujęte m.in. punkty z informacją Prezydenta Warszawy ws. przygotowania miasta i dzielnic do obowiązków wynikających z ustawy o przekształceniu prawa wieczystego we własność oraz zakresu podwyżek opłat za użytkowanie i ich wysokości.

Radny Figura zapowiedział, że w porządku znajdzie się również projekt uchwały w sprawie składania sprawozdań z postępów prac nad przekształceniem użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.

Podczas konferencji radni podkreślili, że na stronach Urzędu Miasta wciąż brakuje informacji na temat przekształcenia użytkowania wieczystego we własność oraz odpowiednich wniosków.

Dlatego, zgodnie z zapowiedzią, radni przygotowali wzór zgłoszenia zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej z wnioskiem o udzielenie bonifikat oraz wniosek do SKO o ustalenie, że aktualizacja opłaty rocznej jest nieuzasadniona. Dokumenty znajdziecie Państwo poniżej.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Zgłoszenie zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej z wnioskiem o udzielenie bonifikaty

Wniosek o ustalenie, że aktualizacja opłaty rocznej jest nieuzasadniona

Proponowany porządek nadzwyczajnej sesji Rady m.st. Warszawy

Projekt uchwały w sprawie składania sprawozdań z postępów prac nad przekształceniem użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!