Dziś Rafał Trzaskowski ogłosił, że zarekomenduje radnym, by przywrócili 98 proc. bonifikatę od opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. To wielki sukces radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy ostro krytykowali obniżenie bonifikaty do 60 proc. przez radnych PO i Nowoczesnej podczas ostatniej sesji Rady Warszawy.

Decyzji Rafała Trzaskowskiego poświęcona została dzisiejsza konferencja Prawa i Sprawiedliwości, w której udział wzięli poseł na Sejm Jarosław Krajewski i władze klubu klubu PiS: wiceprzewodniczący Rady Warszawy Dariusz Figura oraz wiceprzewodniczący klubu Alicja Żebrowska, Błażej Poboży i Wiktor Klimiuk.

– Bardzo chciałbym podziękować mieszkańcom i mediom, które nagłaśniały to oszustwo wyborcze PO – mówił dziś poseł PiS Jarosław Krajewski. Kontynuował:  –  Presja ma sens. Dziś mamy do czynienia z przyznaniem się do tego oszustwa wyborczego ustami Rafała Trzaskowskiego. I dodał: – To pierwszy sukces merytorycznej opozycji w Radzie Warszawy, którą stanowią radni PiS.

Przypomnijmy – przed wyborami, dwa miesiące temu, klub radnych PiS złożył projekt uchwały wprowadzający bonifikaty w wysokości 98 i 99 proc. Projekt ten został przyjęty głosami wszystkich radnych obecnych na październikowej sesji. Po dwóch miesiącach radni PO i Nowoczesnej zagłosowali za obniżeniem bonifikaty do 60 proc. – Skutki tej uchwały to 1,7 mld zł z kieszeni warszawiaków – mówił podczas konferencji wiceprzewodniczący Rady Warszawy Dariusz Figura. – Klub radnych PiS złoży interpelację do prezydenta Warszawy ws. planowanych podwyżek opłat za użytkowanie wieczyste – zapowiedziała Alicja Żebrowska.

– Widać wyraźnie, że jedyną opozycją w Warszawie, która broni interesów mieszkańców jest PiS – mówił podczas konferencji Błażej Poboży, rzecznik klubu PiS w Radzie Miasta. I dodał: – Nasz głos jednak nie wybrzmiałby tak donośnie gdyby nie media, które pomogły w nagłośnieniu sprawy.My kontynuujemy informowanie mieszkańców, już wczoraj przeprowadziliśmy akcję w mediach społecznościowych, mającej na celu wskazanie którzy radni głosowali za redukcją bonifikat.

Wiktor Klimiuk zapowiedział zaś pomoc radnych PiS wszystkim zainteresowanym mieszkańcom w wypełnianiu wniosków o przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Wnioski te będą także dostępne na stronie WarszawskiPiS.pl.

Bonifikaty w wysokości 98 proc. mają zostać przywrócone podczas nadzwyczajnej Sesji Rady m.st. Warszawy, zwołanej prawdopodobnie na najbliższy czwartek.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!