14 sierpnia Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Mariusza Kamińskiego na ministra spraw wewnętrznych i administracji. 

Informację o wyborze Mariusza Kamińskiego na nowego szefa MSWiA przekazał rzecznik rządu Piotr Muller już w piątek, gdy Sejm wybrał Elzbietę Witek (dotychczasową minister spraw wewnętrznych i administracji) na stanowisko Marszałka Sejmu. 

Podczas uroczystości zaprzysiężenia prezydent Andrzej Duda powiedział, że bardzo się cieszy z tego wskazania przez premiera Morawieckiego i dodał: – Jestem przekonany, że to właściwa osoba na właściwym miejscu, z doświadczeniem parlamentarnym i rządowym. 

Nowy minister będzie wciąż koordynował pracę służb specjalnych. W swoim przemówieniu podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim wskazał na to, że dobrze ocenia dotychczasową pracę służb podległych ministerstwu oraz ich współpracę ze służbami specjalnymi. Mariusz Kamiński zapowiedział też, że nie planuje dokonywać żadnych radykalnych zmian w MSWiA: – To dla mnie ogromny zaszczyt i wyzwanie. Zrobię wszystko, żeby w sposób spokojny przeprowadzić resort spraw wewnętrznych do końca kadencji. Będziemy prowadzili sprawy związane z bezpieczeństwem obywateli w sposób odpowiedzialny, profesjonalny i rzetelny – mówił nowy minister. 

Mariusz Kamiński to wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości i prezes Zarządu Okręgowego partii w Warszawie. Jest twórcą Centralnego Biura Antykorupcyjnego i jego pierwszym szefem. Od 2015 roku wchodzi w skład rządu Prawa i Sprawiedliwości jako minister-członek Rady Ministrów i koordynator ds. służb specjalnych.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!