Aktualnie w 15 z 16 sejmików wojewódzkich funkcjonują koalicje z udziałem Platformy Obywatelskiej. Najnowsze sondaże wskazują na wzrost poparcia Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmików i perspektywę odbicia przynajmniej kilku z nich z rąk PO przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Dla powodzenia tej misji konieczne są mocne listy wyborcze. I takie też są listy zjednoczonej prawicy w trzech „warszawskich” okręgach wyborczych do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Prezentujemy ich liderów.

W okręgu 1 listę otwiera Witold Kołodziejski, dziennikarz, samorządowiec i urzędnik państwowy. Aktualnie jest Przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wcześniej był m. in. sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji i wiceburmistrzem Ursynowa. Od 2010 roku nieprzerwanie zasiada w Sejmiku województwa mazowieckiego.

W okręgu 2 pierwszy na liście jest Michał Prószyński, radny dzielnicy Wola i przewodniczący wolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Do niedawna był liderem warszawskiego Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości, a w przeszłości także wiceprzewodniczącym Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Warszawskim. Jest Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Dzielnicy Wola i członkiem komisji budżetu i inwestycji oraz ładu przestrzennego i nieruchomości. Jest także sekretarzem Zarządu Okręgowego PiS na Warszawę i powiaty podwarszawskie oraz najbliższym współpracownikiem i dyrektorem biura poselskiego ministra Mariusza Kamińskiego.

W okręgu 3 listę otwiera Tomasz Zdzikot, prawnik i samorządowiec. Aktualnie jest Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, dokąd przeszedł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2014 roku jest radnym sejmiku mazowieckiego. Wcześniej zasiadał w radzie Warszawy, był też zastępcą burmistrza dzielnicy Śródmieście.

A oto pełne listy do Sejmiku:

Okręg 1 Śródmieście, Ochota, Mokotów, Ursynów, Wilanów

 1. Kołodziejski Witold
 2. Cierpisz Zbigniew
 3. Gmitruk Andrzej
 4. Sackiewicz Barbara
 5. Nowicka Lidia
 6. Kobitowicz Małgorzata
 7. Terlecki Paweł

Okręg 2 Wola, Bemowo, Bielany, Żoliborz, Włochy, Ursus

 1. Prószyński Michał
 2. Grodzki Michał
 3. Snarski Andrzej
 4. Staniszewska Claudia
 5. Omieliańczuk Mariusz
 6. Wojtasik Izabela
 7. Jakubowska Agnieszka

Okręg 3 Białołęka, Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Rembertów, Wesoła, Wawer

 1. Zdzikot Tomasz
 2. Zabłocki Wojciech
 3. Rożek Anna
 4. Nowak Dominik
 5. Matusiak Agnieszka
 6. Lisiecka Ewa
 7. Baron Piotr

Fot. Liderzy list PiS do Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Witold Kołodziejski, Michał Prószyński i Tomasz Zdzikot.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!