– Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu! Musimy postawić na wzrost płac! – mówił podczas konwencji programowej PiS w Lublinie prezes Jarosław Kaczyński. 

„Dobry czas dla Polski” – to hasło konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślano nim, co dzięki rządom Dobrej Zmiany udało się osiągnąć w Polsce przez ostatnie 4 lata. Wprowadzenie 500 plus na każde dziecko, 300 zł dla każdego ucznia na start, trzynasta emerytura, obniżenie podatków –  to tylko najważniejsze z wielu zrealizowanych obietnic partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jednak prezes PiS już na początku zapowiedział, że ta kampania nie będzie tylko podkreśleniem tego, co udało się dokonać. W swoim przemówieniu zapowiedział tzw. hattrick Kaczyńskiego, czyli 3 główne wyzwania na kolejną kadencję: podniesienie płacy minimalnej w 2020 roku do 3000 zł i do 4000 zł w 2023 roku; podwójna trzynasta emerytura w 2021 roku oraz równe dopłaty dla rolników. Prezes Jarosław Kaczyński podkreślił, że tylko dzięki wspólnej i ciężkiej pracy Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie zdobyć po raz kolejny zaufanie wyborców i wygrać październikowe wybory.

Występujaca po prezesie Kaczyńskim była premier Beata Szydło zwróciła uwagę na szczególną pozycję najmłodszych i rodziny: – Przyszłością Polski są najmłodsi, którzy wkrótce będą przejmowali odpowiedzialność za nasz kraj. Dlatego musimy wspierać rodziny. Nie wolno nam zmarnować dobrego czasu dla Polski. Musimy go jak najlepiej wykorzystać – stwierdziła.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że dotychczasowe rządu PiS są gwarantem wiarygodności i tego, że kolejne postulaty programowe będą realizowane. Prezes Rady Ministrów zapowiedział także kolejne propozycje dla Polaków: stworzenie funduszu modernizacji szpitali i funduszu inwestycji w szkoły, budowę 100 nowych obwodnic dla miast oraz modernizację 150 dworców kolejowych, kolejne obniżki podatków, podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. euro do 1 mln euro, a następnie do 2 mln euro, a także liczenie ZUS-u dla przedsiębiorców zależnego od dochodów.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!