Błażej Poboży

,
Błażej Poboży

Data urodzenia: 3 lutego 1977 r. 

wykształcenie: Wyższe. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce.

wykonywany zawód: Radny m.st. Warszawy.  Wiceprzewodniczący klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość. Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji. Członek Komisji Kultury i Promocji oraz Komisji Zdrowia.

stan cywilny: Mąż Moniki. Ojciec Kaliny, Tadeusza i Łucji.

hobby/zainteresowania: Najnowsza historia polityczna Polski, Wędkarstwo, Piłka Nożna, Nowe media i media społecznościowe

Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego: studia magisterskie (2001), doktorat (2006). Członek Rady Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Członek Zespołu interdyscyplinarnego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego do spraw działalności upowszechniającej naukę w zakresie wydawnictw naukowych. Popularny wykładowca akademicki, dwukrotnie wyróżniany w konkursie na najlepszego wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego (II miejsce w latach 2013 i 2014). Do 2015 roku analityk (politolog) i komentator wydarzeń politycznych (radio, telewizja, prasa, Internet). Twórca i pierwszy redaktor naczelny portalu www.politykawarszawska.pl (2013-2015). W 2015 roku startował w wyborach parlamentarnych z warszawskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2016 roku został Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, gdzie nadzorował oświatę i odpowiadał za promocję dzielnicy. W 2018 roku został radnym m.st. Warszawy, uzyskując 12 586 głosów (10. wynik w całej Warszawie). Od 2019 do 2023 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Redaktor Naczelny serwisu www.warszawskipis.pl.

Media społecznościowe:

Facebook  Twitter

Umiejętności

,

Opublikowano w dniu

1.12.2018

Umiejętności

,

Opublikowano w dniu

1.12.2018

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!