Błażej Poboży

,
Błażej Poboży

wiek: 40 lat

wykształcenie: Wyższe. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce.

wykonywany zawód: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Nauczyciel akademicki w Instytucie Nauk Politycznych. Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Warszawski.

stan cywilny: Mąż Moniki. Ojciec Kaliny i Tadeusza.

hobby/zainteresowania: Najnowsza historia polityczna Polski, Wędkarstwo, Piłka Nożna, Nowe media i media społecznościowe

 

Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego: studia magisterskie (2001), doktorat (2006). Członek Rady Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Członek Zespołu interdyscyplinarnego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego do spraw działalności upowszechniającej naukę w zakresie wydawnictw naukowych. Popularny wykładowca akademicki, dwukrotnie wyróżniany w konkursie na najlepszego wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego (II miejsce w latach 2013 i 2014). Do 2015 roku analityk (politolog) i komentator wydarzeń politycznych (radio, telewizja, prasa, Internet). Twórca i pierwszy redaktor naczelny portalu www.politykawarszawska.pl (2013-2015). W 2015 roku startował w wyborach parlamentarnych z warszawskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2016 roku został Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, gdzie nadzoruje oświatę i odpowiada za promocję dzielnicy. Nadzoruje Wydziały: Oświaty i Wychowania, Obsługi Mieszkańców, Promocji i Komunikacji Społecznej. Podlega mu także Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty. Za jeden z największych swoich sukcesów uznaje wzorowe przygotowanie dzielnicy do wdrożenia reformy edukacji, bez negatywnych konsekwencji społecznych po stronie uczniów i nauczycieli. Redaktor Naczelny serwisu www.warszawskipis.pl.

Media społecznościowe:

Facebook  Twitter

Umiejętności

,

Opublikowano w dniu

1.12.2018

Umiejętności

,

Opublikowano w dniu

1.12.2018

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!