News Ticker

IV Rocznica Katastrofy Smoleńskiej w Sercu Polski

Wczoraj (10.04.2014 r.) minęły 4 lata od tragicznego zdarzenia w historii Polski – Katastrofy Prezydenckiego TU 154M, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41.W katastrofie zginęła Para Prezydencka – Lech i Maria Kaczyńscy oraz 94 innych osób – między innymi Krzysztof Putra, Aleksandra Natalii- Świat, Paweł Wypych.

 Jest to niewątpliwie jedna z najstraszniejszych tragedii w najnowszej historii naszej Ojczyzny.  Delegacja Prezydencka leciała na Obchody Mordu Katyńskiego. Lecąc by uczyć pamięć bestialsko zamordowanych oficerów polskich przez Sowietów, sami stracili życie na tej zbryzganej krwią i cierpieniem ziemi. Dlatego też pamięć o Nich musi być stale pielęgnowana i nie może pójść w zapomnienie, a śledztwo musi być przeprowadzone rzetelnie i uczciwie tak, byśmy mogli poznać przyczyny tej tragedii.

W dniu wczorajszym Sercem Polski była Warszawa, a konkretnie Krakowskie Przedmieście. Tam o godzinie 8 odbyła się msza w Kościele Seminaryjnym za ofiary katastrofy. Po mszy kwiaty pod Pałacem Prezydenckim złożył Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W trakcie porannych uroczystości zostały wyczytane nazwiska wszystkich poległych. Była to niezwykle wzruszająca i podniosła chwila. Następnie Prezes wraz ze swoimi współpracownikami udał się na Warszawskie Powązki, gdzie złożył kwiaty na grobach ofiar. O godzinie 16.50 Premier Kaczyński wygłosił przemówienie na Krakowskim Przedmieściu. Wieczorem odbyła się msza w Archikatedrze  św. Jana Chrzciciela, po której nastąpił Marsz Pamięci. Widok powiewających na wietrze biało – czerwonych flag, jedności ludzi i okoliczności był niezwykły. Wczoraj pokazaliśmy, że jesteśmy razem, że pamiętamy i nigdy nie zapomnimy o tym, co się stało pod Smoleńskiem. W czasie Marszu Prezes dziękował organizatorom, Gazecie Polskiej i wszystkim zgromadzonym za wytrwałość, odwagę w dążeniu do prawdy. Mówił, by kontynuować dzieło Jego tragicznie zmarłego brata, śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. O tym musi pamiętać!

 „Aby być traktowanym jako duży, europejski naród, trzeba najpierw chcieć nim być. Gdy chce się szacunku innych, trzeba najpierw szanować siebie.”

Lech Kaczyński Najlepszy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

smolensk

Marta Jaremczuk, Forum Młodych PiS, Komitet PiS Wola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*