News Ticker

Afery i sondaże


O aferze podsłuchowej i Edwardzie Snowdenie słyszeli chyba już wszyscy. Przy jej okazji wyszło na jaw, że wcale nie żyjemy, jak chcieliby lewicowi subtelni intelektualiści na „końcu historii”, w świecie, gdzie pojęcia takie jak wywiad, szpiegostwo i podsłuch są reliktem przeszłości, a wręcz przeciwnie.

Sam Snowden aktualnie przebywa na terenie Rosji, wysyła też listy do ambasad całego świata z prośbą o azyl. Zainteresowania byłym agentem NSA nie kryje była szpieg Anna Chapman, składając mu propozycje matrymonialne. To może być pomocne w rozwiązaniu problemu azylu, ponieważ Snowden po ślubie uzyskałby obywatelstwo rosyjskie. Tymczasem prośba azylu w Polsce została oddalona. Minister Sikorski zapowiedział, że Snowden nie ma szans na azyl w Polsce, zresztą jego prośba nie spełnia wymogów formalnych. Zapowiedział jednocześnie, oczywiście na Twitterze, że niezależnie od tego, będzie żądał wyjaśnień od rządu USA w sprawie aktywności NSA w Polsce i Europie. Myślę, że pan minister powinien, idąc z duchem czasu, zażądać wyjaśnień na swoim ulubionym portalu społecznościowym, Twitterze. Istnieje jednak obawa, że prezydent Obama może mieć trudności ze zmieszczeniem się w 140 znakach. Następnym logicznym krokiem będzie podpisywanie traktatów klikając „lubię to” na Facebooku, a o ważnych krokach w polityce zagranicznej będzie decydowała sonda „tak- lubię to” vs „nie- komentarz”.

Wszyscy pamiętamy, że poseł Wipler kilka tygodni temu opuścił Prawo i Sprawiedliwość, by rozpocząć życie polityczne na własny rachunek. Internet obiegł niedawno sensacyjny sondaż wykonany przez pracownię Homo Homini, zwiastujący ogromny sukces jego nowego ugrupowania. Zgodnie z nim, Republikanie mieliby osiągnąć imponujący wynik, 19% poparcia, plasując się tym samym tuż za PiS ( nieprzerwanie jest liderem sondaży) oraz PO. Republikanie odtrąbili sukces, lecz chyba przedwcześnie, bowiem Homo Homini zdradziło kulisy powstawania badania. Okazało się, że pytania o poparcie dla stowarzyszenia Republikanie było poprzedzone innymi pytaniami. Z treści tych pytań wyraźnie wynika, że mogły mieć one wpływ na odpowiedzi respondentów.
Całość:
http://www.homohomini.com.pl/news/130/55/Badanie-dla-Stowarzyszenia-Republikanie/d,Aktualno%C5%9Bci/
Tyle w temacie „trzeciej siły”. Stowarzyszenie Republikanie opublikowało oświadczenie odnośnie tych badań i ich wyników, jednak niesmak po manipulacji pozostaje.

Pozostanę jeszcze przez chwilę w tematyce około-sondażowej. Chyba ostatnimi czasy sondaże musiały być łaskawe dla Kongresu Nowej Prawicy. W każdym razie, partia ta musiała być blisko przekroczenia progu wyborczego. Co pozwala mi tak sądzić, mimo że akurat ich wyników zbyt wnikliwie nie analizowałam? Ano, wywiad, jakiego Janusz Korwin Mikke udzielił tygodnikowi „Do Rzeczy”. Gdyby ktoś miał wątpliwości, dlaczego Kongres Nowej Prawicy ma takie trudności z wejściem do parlamentu, to polecam przeczytać. Po raz kolejny przeczytać można, że za Hitlera były niższe podatki oraz większa wolność gospodarcza. Dowiemy się też, czemu telewizja powinna być kontrolowana i czemu w Chinach jest lepiej, choć sam JK-M żyć by tam nie chciał.

Faszyzm nadciąga, brunatna siła, a barbarzyńcy są u bram. Takie wnioski można by wyciągnąć, gdyby poważnie potraktować felieton Tomasza Lisa „Zanim nas wezmą za mordę”.
Obrywa się tam wszystkim i każdemu z osobna – Kaczyńskiemu, Wiplerowi, Karnowskim; ogólnie każdemu, z kim pan redaktor się nie zgadza. Portal polityczniej nazwany zaś zostaje „karnowską szczujnią”, bo autor znalazł antysemicki wpis pod jednym z artykułów.
Polecam wziąć głęboki oddech a następnie przejść się na dowolne internetowe forum, ale najlepiej będzie zajrzeć na forum Gazery Wyborczej i zanurzyć się w tej krynicy tolerancji i oświecenia. Po tej wyprawie do otchłani dojść można do jedynego słusznego wniosku – ludzie w internecie często piszą, co popadnie, a anonimowość bardzo ośmiela. W znakomitej większości przypadków też takie osoby spotkane na żywo nie byłyby tak wulgarne i agresywne. No i co najważniejsze – wpisy „inteligentów” – wszak odbiorca mediów typu Gazeta Wyborcza, czy Polityka aspiruje do tego miana – często o wiele bardziej ociekają złością i jadem.
Co zaś się tyczy ogólnie pojętego faszyzmu i faszystów, wszelkiej maści fanatyków i „szczujnie” to może zastanowić się należy nad tym, co o autorze wpisu i dziennikarzu mówią następujące słowa kierowane w stronę tych, z którymi się nie zgadza: „”Ten smród, to łajno, właśnie pojawiło się w naszym mainstreamie, w najgłówniejszym nurcie naszego życia publicznego.”
A tak poza tym – na drżących przed faszyzmem i państwem wyznaniowym spadł kolejny cios. Telewizja Trwam dostała miejsce na multipleksie.

Mówią, że są dwie rzeczy pewne na tym świecie – śmierć i podatki. Jeśli chodzi o te drugie, to Ministerstwo Finansów, zwane też Ministerstwem Kreatywnej Księgowości ma w planach nadanie kontrolerom podatkowym nowych uprawnień. Mieliby oni móc sprawdzać posesje, domy, mieszkania oraz garaże. Wszystko oczywiście za zgodą podatnika, ale gdyby ten się nie zgodził, może ponieść karę. No cóż, dziura budżetowa sama się nie załata. Jak mówi stare powiedzenie – rząd chce Twojego dobra, resztę dopowiedzcie sobie Państwo sami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*