News Ticker

1 marca 2015 r. – Dzień „Żołnierzy Wyklętych”

Grupa członków i sympatyków wilanowskiego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości uczciła pamięć , oddając cześć i honor Żołnierzom Wyklętym, biorąc udział w obchodach tego Dnia na służewskim wzgórzu. Najpierw pod pomnikiem Męczenników Terroru Komunistycznego 1944 – 1956 u podnóża kościoła św. Katarzyny na Służewie złożyliśmy wieniec z biało – czerwonych kwiatów i zapaliliśmy znicze, a potem, już wieczorem, przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego i Krakowskim Przedmieściu. Szkoda tylko, że żaden z wilanowskich radnych nie znalazł czasu, by przybyć do Służewa na tą uroczystość, w której uczestniczyły setki osób. Szczególne wrażenie zrobił przyjazd dużej grupy kolarzy z „Masy Krytycznej”.

W czwartek, 5 marca 2015 r. w bibliotece wilanowskiej na ul Kolegiackiej odbędzie się promocja książki „Dziewczyny Wyklęte” autorstwa Szymona Nowaka, upamiętniającej ogrom poniżenia i cierpienia, którego doświadczyły niezłomne polskie dziewczyny i kobiety,  obrończynie naszej wolności i niepodległości w walce z czerwoną zarazą idącą od wschodu i ich miejscowymi sługusami. Ich wkład w walce o prawdziwie demokratyczną i narodową Ojczyznę był nie mniejszy, niż własnych ojców, braci, mężów czy narzeczonych – XX w. Polskich Rycerzy, mających wypisane na swych sztandarach hasło przewodnie swojej walki  – BÓG, HONOR I OJCZYZNA.

Pani Halina Myszkowska, dyrektor biblioteki zaprosiła na to spotkanie również pana Michała Gruszczyńskiego z grupy rekonstrukcyjnej WiN.

                                                                               Cześć i Chwała Bohaterom!!!

                                                                                       Pokój Ich Duszy

Krzysztof Kanabus, PiS Wilanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*